Zejména pro ty, kteří nevládnou angličtinou, mohou být užitečné následující postupy s programem Bridgify 1.05:

Bridgify.exe se s pomocí "Program Bridgify ke stažení nebo spuštění" přemístí kamkoli. Používám podadresář "Bridgify" na adresáři "Program Files". Nejlépe tamtéž se přesune anglický nebo i tento návod, případně i soubory s extenzí .pbn. Program se neinstaluje.

Program Bridgify lze provozovat i bez stažení Bridgify.exe, přímo z této internetové stránky. PBN soubory však musí být předem staženy do počítače. Tato metoda se hodí spíše pro ty uživatele, kteří nepočítají s častějším použitím. Při provozu z internetu spustíme program pomocí "Program Bridgify ke stažení nebo spuštění".

Dále použijeme Load a Open File a otevřeme PBN soubor. Soubor se spouští pomocí Open File. Nadále se označí partie, která se spustí dvouklikem nebo pomocí Load.

Nyní se ukáže partie a u listů nejvyšší splnitelné závazky a někdy závazek, zapsaný v souboru či výnos ev. několik odehraných karet. Zvolí se závazek a program se tím přesune k vynášejícímu. U karet, které lze hrát se průběžně ukazuje počet ještě dosažitelných zdvihů.

Aktualizace 17.2. 2013.